Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VERTA Enerji olarak kurulumu yapılan projelerin işletme aşamalarında verdiğimiz temel hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Test Hizmeti

VERTA Enerji, güneş enerji santralleri için izolasyon, topraklama, akım – voltaj karakteristiği (I – V Curve) belirleme ve termal ölçüm gibi çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar ile ilerleyen zamanlarda karşılaşılabilecek olası problemler ve arızalar önceden tespit edilebilmektedir. Bu proaktif yaklaşım sayesinde ekipman ve sistem bazında meydana gelebilecek arızaların önüne geçilebilmektedir. Test çalışmaları ile ayrıca tesisin yıllık üretim miktarı, verimliliği ve performansı da ölçülmektedir. İnvertörlerin string bazlı üretim performans eğrisi de oluşturulmakta ve böylelikle verim karşılaştırması yapılabilmektedir.

  • Temizlik Hizmeti

Sistem performansını sürekli olarak en üst seviyede tutabilmek için güneş panellerinin ve GES’teki diğer ekipmanların önceden belirlenmiş aralıklarla ve prosedürlerle temizlenmesi gerekir. Temizlik işleminin doğru yöntem ve malzemelerle yapılması ve işlem sırasında panellerin ve diğer bileşenlerin zarar görmemesi en kritik konulardan biridir. Temizlik sonrasında başta fotovoltaik hücreler olmak üzere sistemin diğer komponentlerinde herhangi bir kalıntı bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Doğru zamanda ve uygun metotlarla yapılan panel temizliğinin, sistemin verimini %10’a kadar artırdığı tespit edilmiştir. Bu konuda da VERTA Enerji’den destek alabilir ve sistem performansını maksimuma çıkarabilirsiniz.

  • Bakım ve Onarım Hizmeti

VERTA Enerji, GES’lerin (solar panel, invertör, pano vs) ve GES’lerin bağlı olduğu trafoların bakımlarını yapmaktadır. Aylık ve/veya yıllık olarak gerçekleştirilen bu bakımlar ile sistemin minimum arıza ile maksimum verimi vermesi sağlanmaktadır.